« Palaa kalenteriin

Markkinointitekstien kamaluudet sekä DigiMaMan vuosikokous

Markkinointitekstien kamaluudet - älä kompastu kapuloihin! Lisäksi DigiMaMan vuosikokous ja ideointia 

Mitä DigiMaMa tekee ensi vuonna? Jäsenlähtöistä toimintaa: vahvistamme yhteistyökumppanuuksiamme ja kehitämme myös uusia toimintamuotoja. Nykyiset jäsenet ja uudet jäsenet, ovatpa sitten palkkasuhteessa tai yrittäjiä, ovat toimintamme ytimessä.

Paikka: Ostrobotnia, Museokatu 10, Helsinki

Tervetuloa kuuntelemaan, keskustelemaan ja päättämään ensi vuodesta Digimedian, markkinointiviestinnän ja tietoalan ammattilaiset DigiMaMa ry:n sääntömääräisessä syyskokouksessa. Kokouksessa käsitellään myös yhdistyksen sääntöjen vuosikokoukselle määräämät asiat. Ennen virallista kokousta saamme kuulla hyväntuulisen katsauksen markkinointitekstien kamaluuksiin.

Ohjelma:

klo 9.30–10 Kahvit ja aamupala

klo 10–12  Älä kompastu kapuloihin! Hyväntuulinen katsaus markkinointitekstien kamaluuksiin: kapulakieli, sisältötyhjä höttö, asiakkaan näkökulman unohtaminen, SEO:n tuhoaminen luovuusnäytöksillä ja korjausideoita näihin kaikkiin.
Content Producer Sanna Kärsämänoja

klo 12–13 Herkullinen lounas

klo 13–15 Vuosikokous: Nostoja kokouksen asialistalta:
-Käsitellään toimintasuunnitelma vuodelle 2019
-Päätetään hallituksen jäsenten ja toiminnantarkastajien palkkioista v. 2019
-Käsitellään talousarvio vuodelle 2019
-Päätetään hallituksen jäsenten lukumäärästä
-Valitaan hallituksen varsinaiset jäsenet ja varajäsenet erovuoroisten tilalle
-Valitaan yhdistyksen toiminnantarkastajat ja varatoiminnantarkastajat 

Ilmoitathan lisätiedoissa myös mahdollisista ruokarajoituksistasi.

DigiMaMa maksaa kevätkokoukseen osallistuvien jäsentensä edestakaiset matkat Helsinkiin halvimman kulkuneuvon mukaan sekä kokouslounaan ja luennon.