Siirry suoraan sisältöön

Teatterissa Saranat ja sardiinit

Michael Fraynin kirjoittamaa Saranat ja Sardiinit (NOISES OFF) näytelmää kutsutaan usein kaikkien farssien äidiksi, eikä suotta. Näytelmään on pedattuna kaikki ne elementit, jotka hyvään farssiin kuuluukin

Teatterissa Saranat ja sardiinit
Tervetuloa Erton  Etelä-Savon aluetiimin kanssa Mikkelin teatteriin katsomaan ja nauramaan yhdessä  "Saranat ja sardiinit".

"Mika Nuojuan ohjaama Saranat ja sardiinit on perinteinen farssi ja oikeastaan näytelmä näytelmässä: teatteriseurue harjoittelee piakkoin ensi-iltaan tulevaa peribrittiläistä näytelmää, eikä monikaan asia tunnu loksahtelevan lukkoonsa. Selviääkö seurueemme ensi-iltaan ja mihin asentoon elämät lopussa asettuvatkaan! Suuri rooli tässä näytelmässä on myös tarkkaan rakennetulla lavasteella, joka kääntyy ympäri ja näemme tapahtumat lavasteiden takaa. Tällä tavalla yleisö pääsee seuraamaan kulissien takaista sekoilua oikein luvan kanssa."

Lisätietoja saat teatterin >>>kotisivulta

Ertolaiset pääsevät jäsenhinnalla á 18 €, joka sisältää väliaikakahvit/-teet + kahvileivän.
Voit ottaa mukaan kaverin, Ei-jäsenen lippu á 36€.


Jaa artikkeli: