Siirry suoraan sisältöön

TJS laki -luentosarja hedeille: Työsuhteiden määräaikaisuudet

Tämä koulutus on tarkoitettu ertolaisille henkilöstön edustajille. Luennon aikana saat tiivistetysti tiedon työsuhteiden määräaikasuuksiin liittyvästä lainsäädännöstä henkilöstön edustajan roolin tueksi.

TJS laki -luentosarja hedeille: Työsuhteiden määräaikaisuudet
Koulutus on tarkoitettu kaikille henkilöstön edustajan tehtävässä toimiville, erityisesti luottamusmiehille ja -valtuutetuille. Koulutus on tarkoitettu kaikille henkilöstön edustajan tehtävässä toimiville, erityisesti luottamusmiehille ja -valtuutetuille. Koulutus soveltuu myös työsuojeluvaltuutetuille ja -asiamiehille, yt-edustajille ja -toimikuntien jäsenille.

teams-luennon aikana saat tiivistetysti tiedon työsuhteiden määräaikasuuksiin liittyvästä lainsäädännöstä henkilöstön edustajan roolin tueksi. Luennon jälkeen tunnet lakiin liittyvät keskeiset asiat ja kysymykset. Koulutuksen aikana käsitellään myös aihetta havainnollistavaa oikeustapausta.

Ohjelma
9.00 Työsuhteiden määräaikaisuuksien lainsäädännön perussisältö ja soveltamiseen liittyvät asiat
10.00 Oikeustapaus/Case-esimerkki
10.30 Koulutus päättyy

Kouluttaja: Anna Zibellini

Lääkäriliiton neuvottelupäällikkö, OTM Anna Zibellini on erikoistunut työ- ja virkasuhdeoikeuteen sekä sosiaaliturvaoikeuteen. Anna tuntee palvelussuhteen elinkaaren tärkeät ja haastavat juridiset kysymykset. Lisäksi Annalla on erityisosaamista työehtosopimus- ja neuvottelutoiminnasta.

Jaa artikkeli: